W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach "Moje miejsce/Wspólna przestrzeń"


Fotografie pokazane na wystawie są pokłosiem pleneru, który odbył się w Wiśniówce 18 XI 2017 roku. Obok doświadczonych fotografów uczestniczyli w nim młodzi mieszkańcy podkieleckiej miejscowości Wiśniówka (najmłodszy uczestnik miał 10 lat).
Oprócz poszukiwań czysto fotograficznych było też spotkanie z historią. Przed plenerem można było obejrzeć stare fotografie Wiśniówki i życie jej dawnych mieszkańców, obejrzeć film “Szmaragdowe miejsce” autorstwa młodzieży, która uczęszcza do świetlicy w Wiśniówce. Dzięki prezentacjom można było również zapoznać się z teoretyczną stroną fotografowania. Z powstałych podczas pleneru ponad tysiąca zdjęć wybraliśmy trzydzieści. Należy wspomnieć, że działanie zostało zrealizowane dzięki współpracy z Centrum Edukacji i Kultury "Szkalny Dom" w Ciekotach oraz dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Wystawę można oglądać do marca 2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach, fila nr 5,  ul. Warszawska 147, w godzinach pracy biblioteki.


Komentarze

Popularne posty